Zakupy na kartę kredytową

Zakupy na kartę kredytową

Bardzo modne ostatnimi czasy stały się zakupy na kartę kredytową. Kupujemy zakupy i podchodząc do kasy nie płacimy gotówką, lecz wyciągamy kartę kredytową. Dzięki temu możemy w jakiś sposób zaszaleć, bo wszystko to co mamy na tej karcie spłacamy w miesięcznych ratach. Dlatego też wiele osób się zapomina i niejednokrotnie żałuje potem dokonanych zakupów, aczkolwiek niestety tak już jest. Wprawdzie możemy zanieść daną rzecz i poprosić o zwrot pieniędzy. Aczkolwiek mało który sklep oferuje taką możliwość. Niestety tak już bywa i jest to w gruncie rzeczy dobre. Przynajmniej w jakiś sposób można dostać nauczkę od życia. I ktoś być może jeśli pójdzie na takie zakupy po raz drugi to będzie już ostrożniej brał określone produkty.

I to jest w tym wszystkim najlepsze. Niejednokrotnie też można sobie pomyśleć, że taka karta to jest dobra rzecz, bo jeśli nią zapłacimy za zakupy to nie ponosimy za nią żadnych kosztów i w ogóle. Jednakże tak nie jest. Wprawdzie bank nam nie pobiera prowizji od wypłaty, a nie też przez kilkadziesiąt dni nie nalicza odsetek, aczkolwiek niestety nie jest to wszystko takie łatwe. Jeśli nie mamy gotówki w portfelu to tak na prawdę nie widzimy ile wydaliśmy na dane zakupy. Nie widzimy tego przepływu pieniądza, więc nie orientujemy się czy to już za dużo, czy jeszcze może się trochę poszaleć, a po powróci do domu niestety już tak wesoło niestety nie jest. Jednakże płacenie kartą kojarzy się z niejakim prestiżem, aczkolwiek nie jest to żaden prestiż, a raczej niepotrzebne zadłużanie się kredytami, które potem jest bardzo ciężko spłacać. Koniecznie należy jeszcze pamiętać, że z takiej karty można poszaleć raz na zakupach, bo jeśli bardzo dużo wydamy to mimo iż nam się będzie chciało iść gdziekolwiek z tą kartą to niestety nie pójdziemy, bo na karcie będzie pusto.

Z karty się fajnie wybiera, aczkolwiek każdy jej użytkownik powie, że niestety bardzo ciężko jest ją spłacić. I nie warto też patrzeć na znajomych, że oni tak robią. Oni jeśli chcą, to ok niech cobie korzysta, jednakże każdy normalnie myślący człowiek powinien przeanalizować wszelkie za i przeciw i dopiero potem ryzykować. Każdy powinien przeanalizować czy go na tą kartę stać. Wiadomo, że każdy z nas chciałby sobie chodzić na zakupy i wracać obładowany torbami, aczkolwiek jeśli to ma być kosztem zadłużania się niepotrzebnie to myślę, że nie ma to w ogóle sensu.

Podobne artykuły

Rozrastające się krzewy

Wielu ogrodników ma problem z rozrastającymi się krzewami, ...

Wynajem domku w Lubelskim

Aktualnie coraz to częściej ludzie nabywają domek letniskowy. Z ...

Ile pożyczki?

W zależności czego przedmiotem jest umowa pożyczkowa, tak też ...

Armatura łazienkowa - co to takiego?

Choć łazienka z reguły nie trzeba do największych pomieszczeń w domu ...