Sąsiedzi w nowym miejscu zamieszkania. Pierwsze kontakty.

Sąsiedzi w nowym miejscu zamieszkania. Pierwsze kontakty.

Przeprowadzając się do nowego miejsca zamieszkania, pierwsze chwile poświęcamy zawsze temu, by umeblować dom lub mieszkanie, dokonać pierwszych porządków i powoli uczyć się życia w nowym miejscu. Życie w nowym miejscu to również sąsiedzi. Jak do nich podejść i jak z nimi rozmawiać? Z pozoru to łatwe. Warto jednak pamiętać o tym, że tak naprawdę nie wiemy, kim tak naprawdę są.

W naszym interesie byłoby jednak gdyby międzysąsiedzkie stosunki były odpowiednie, gdyż pomiędzy sąsiadami będziemy mieszkać długi czas. Pierwsze spotkania z sąsiadami powinny zatem nadejść szybko, w krótkim czasie po przeprowadzce, jednak nie należy od razu uznawać ich za przyjaciół. Mogą być mili, mogą być przyjaźni, ale dopóki nie poznamy ich dokładniej, nie mamy pewności, co sobą reprezentują.

Pierwsze rozmowy powinny być szczere, ale należy pozostawić pewną granicę tajemniczości. Dopiero po poznaniu sąsiadów dokładniej, można powierzać im większe tajemnice, nie zapominając o tym, że są tylko sąsiadami. Owszem – wśród sąsiadów możemy znaleźć przyjaciół, jednak nigdy nie ma pewności, że tak będzie, z bardzo pozytywnym podejściem do sąsiadów nie należy zatem się bardzo spieszyć.

Sąsiedzi są ludźmi z którymi, a właściwie obok których spędzimy wiele lat życia, nie warto więc wchodzić z nimi w konflikty, od początku warto jednak ustalać jasne zasady sąsiedztwa, ale też dostosowywać się do zasad ustalonych przez sąsiadów. Tolerancyjne i przyjazne podejście do sąsiadów jest najlepszym rozwiązaniem, dzięki któremu sąsiedztwo na pewno nie będzie uciążliwe. To bardzo istotne. Nie ma bowiem nic gorszego niż wprowadzenie się do nowego miejsca zamieszkania i zrobienie z tego powodu małej sąsiedzkiej rewolucji. Przyjaźnie podchodząc do sąsiadów, bez wątpienia zyskamy ich sympatię, co w codziennym życiu w danym miejscu na pewno nie będzie bez znaczenia.

Podobne

W czym teatr jest gorszy od kina?

W czym teatr jest gorszy od kina?

Dla starszego pokolenia teatr to bardzo ważna rzecz, ponieważ kształtuje ludzką kulturę, zmienia lud...
Świat obrączek

Świat obrączek

Każda starsza dziewczynka lubi przymierzać sobie obrączkę mamy i marzy o tym, aby mieć taką własną. ...
Kupować dziecku zabawki, czy nie kupować?

Kupować dziecku zabawki, czy nie kupować?

Wszyscy znamy przypadki gdy rodzice kupują dziecku dużo zabawek, za dużo, w takich ilościach, ze mog...